Najnowsza mapa od #wolski,…

Najnowsza mapa od #wolski, komentarz poniżej:

pokaż spoiler Jak było to sory za duplikat, tagi są zasrane gównocontentem

Generalne konkluzja: Rosjanie zbierają siły na rundę II w postaci próby zajęcia minimum całego południa Zadnieprza. Obecna bierność wynika z tego że ogarniają bałagan i na nowo planują operacje oraz podciągają świeże siły. IMHO nie będą w stanie otoczyć Kijowa oraz wyjść na Mikołajów – Odessę tym co mają. Tutaj Ukraińcy już wygrali ALE tak jak pisałem wyżej – mam wrażenie że będzie runda II.
Kijów – Zachód
Dalej nie widzę kotła. Na razie wydaje się że próba zajęcia drogi Iwanki -Dymer się nie udała zaś atak UKR jest mniej ambitny i idzie w kierunku Borodzianki od północy. Na innych odcinkach – raczej stabilnie. Nie jestem w stanie potwierdzić rzekomego wbicia sie w obroną RUS w Buczy lub Hostomelu
Kijów – wschód.
Tak się wszyscy podniecali wizją kotła od zachodu że uciekło popisowe lanie jakie sprawili UKR RUS na wschodzie Odrzucono Rosjan o około 40km od Kijowa do tego wygląda na to że nastąpiła deblokada drogi na Czernihów.
Czernihów
Ja nie wiem kto tam dowodzi ale serio po stronie UKR mamy niesamowitą piękna i skuteczną obronę – próba okrążenia Czernihowa przez RUS skończyła się popisowym laniem jakie zgarnęła jedna bGB. Niemniej oborńcy są już zmęczeni stąd zapewne próba oczyszczenia drogi do miasta.
Wschód
Rosjanie z grubsza kontrolują tylko dwie arterie komunikacyjne do czołówek na kierunku kijowskim. Sumy – ponad połowa nie zdobyta.
Charków
Bez zmian
ATO/OON
Tutaj widać jakiś progres jeszcze u Rosjan – niestety przeszli Izum na północy a w zasadzie obeszli i próbują kontynuować marsz na południe. Sewerodonieck w zasadzie w worku. No południu – wszędzie ustabilizowana linia frontu – UKR zdecydowanie pilnują żeby autostrada Zaporoże -Donieck nie była pod kontrolą ognia artylerii RUS. Front raczej stabilny jak na razie.
Mariupol
Mocno średnio – Rosjanie próbują rozciąć obronę na trzy sektory które będą likwidować. Jeszcze im to nie wyszło ale niestety kwestią czasu jest kiedy wyjdzie.
Krym i na północ
Ta cała „kontrofensywa” to nie była na Chersoń a na północny zachód od niego gdzie RUS cofają się dość szybko. Sam Chersoń teoretycznie jest już pod kontrolą ognia artylerii UKR. Nie wiem czy UKR będą zdobywać miasto – zobaczymy.

#wojna #ukraina #rosja #wojsko