Cytaty z forum SSC Dlatego…

Cytaty z forum SSC

Dlatego padł tak szybko Chersoń a za nim Berdiańsk, Melitopol a na końcu Mariupol
Nowy przewodniczący wygląda na twardego chłopa ze stali

Sytuację w SBU interesująco opisał Bilecki, lider Prawego Sektora:

„W kierownictwie SBU dokonują się ważne przetasowania. Tak czy inaczej wpłynie to na front.

W pierwszych dniach wojny sytuacja w SBU doprowadziła do dramatycznych konsekwencji.

Generał Serhij Naumow, odpowiedzialny za bezpieczeństwo wewnętrzne, w przededniu wojny ewakuował swoją rodzinę do Europy, a sam uciekł w pierwszych dniach z torbą gotówki. Został zatrzymany w Serbii. Jest podejrzany o zdradę. Między innymi w przekazaniu Rosjanom elektrowni atomowej w Czarnobylu.

Osoby odpowiedzialne za obwód chersoński i Krym są również podejrzani o zdradę stanu.

Generał Serhii Kryworuczko, którego podwładni przekazali Rosjanom mapę pól minowych regionu Chersonia, próbował uciec na Węgry za pomocą fałszywych dokumentów.

Zastępca Iwana Bakanowa odpowiedzialny za Krym, Oleg Kulinicz, został zatrzymany i aresztowany pod zarzutem pracy dla Rosji.

Po dymisji Bakanowa p.o. przewodniczącego objął gen. Wasyl Maliuk. Jego grupa oficerów w pierwszych dniach nie ewakuowała się do Lwowa i pracowała, gdy wojska rosyjskie wkroczyły w rejon Kijowa.

Wasyl Maliuknie jest mianowany politycznie, ale jest bojowym generałem.”

Odchodzący Bakanow nie jest oskarżony, prawdopodobnie po prostu nie miał kompetencji do kierowania służbą bezpieczeństwa w tak dramatycznym czasie. Tym niemniej, sytuacja, gdy jego dwóch zastępców okazało się zdrajcami, jest szokująca. To, że SBU to korupcyjne błoto, regularnie gnębiące biznes, wiedzieli wszyscy. Ale mało kto przypuszczał, że wierchuszka służby to zdrajcy, wydawało się, że po 2014 to niemożliwe. Rosyjskie służby wywiadowcze tym razem dobrze wykonały swoje zadanie, teraz można już powiedzieć, że jedyny udany blitzkrieg w tej wojnie – zdobycie całego obwodu chersońskiego – to ich zasługa.

#wojsko #wojna #rosja
#ukraina #krym